Omaha Poker Kuralları ve Omaha Hi Nasıl Oynanır

Omaha Poker Nasıl Oynanır Kuralları

Omaha Poker ve Omaha Hi poker oyunu kart sıralaması, el sıralaması, taktikleri ve kuralları hakkında detaylı bilgi vereceğim. Omaha poker şans oyunları ve kumarhanelerde en çok oynanan oyunlar arasında yer almaktadır.

Şans oyunlarının en popüler türlerinden biri olan poker, kumarhanelerin vazgeçilmez oyunları arasında yer almaktadır. Eskiden yalnızca birkaç türü olan poker oyunu oyun geliştiriciler tarafından pek çok çeşide ayrılmıştır. Bugün onlarca poker türü arasından dilediğiniz herhangi bir tanesini seçerek oynayabilme şansınız bulunmaktadır.

Poker oyunlarından hangisini seçmek isterseniz birkaç tıkla seçebilirsiniz. Sonrasında oyuna başlayabilirsiniz. Her oyunun kendi içinde temel kuralları bulunmaktadır. Bu kurallara hâkim olmadan oyundan kazançlı çıkabilmek çok zordur. Bunun için temkinli şekilde poker oynanması önce öğrenilip sonra başlanması tavsiye edilmektedir.

Omaha Poker Kuralları

Omaha poker oyunu Texas Holdem poker oyunundan sonra gündeme gelmiş bir oyundur. Temel olarak Texas Holdem oyunundan uyarlandığını söylemek de mümkündür. Bu oyunda oyunculara 2 kart dağıtılmaz. Omaha poker kuralları kapalı olarak dağıtılmak üzere 4 adet kart hazırlanır. Herkesin yararlanabilmesi açısından 5 adet kartın da ortaya açıldığı görülmektedir. Ortaya açılan bu kartlardan yalnızca 3 tanesini en iyi el için kullanmanız gerekmektedir.

Omaha Hi Poker Nasıl Oynanır

Omaha Hi oyunu elinde en iyi 5’li bulan ile en düşük 5’li bulan kişilere hitap etmektedir. Oyunda potun bir yarısını en iyi ele sahip oyuncu alırken diğer yarısını en düşük ele sahip olan oyuncu almaktadır. Bu bakımdan Omaha Hi pokerin diğer türlerden biraz daha farklı olduğunu söylemek mümkündür.

4 kapalı karttan yalnızca 2 tanesini kullanarak elinizdeki 3 karta ilave en iyi kartları sıralamanız gerekmektedir. Masada düşük el ile kazanacak kimse olmadığında en yüksek el ile kazanan kişi onun payını da almaktadır.